Kto może skorzystać z naszej oferty?

Finansujemy inwestycje małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Z oferty mogą skorzystać zarówno podmioty prawne, jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne.

Produkty, które finansujemy

Instalacje fotowoltaiczne

  • Montowane na budynku lub na gruncie
  • Instalacje na własnej lub dzierżawionej nieruchomości

Pompy ciepła

  • Wszystkie rodzaje pomp ciepła
  • Finansowanie wraz z montażem

Magazyny energii

  • Od najmniejszych do wykorzystania przy małych instalacjach OZE do dużych zespołów kontenerowych przy farmach OZE

Stacje ładowania aut elektrycznych

  • Wszystkie rodzaje ładowarek – od domowych naściennych „wallbox”, przez typowo parkingowe ładowarki prądu zmiennego (AC) do superszybkich ładowarek na prąd stały (DC)

Samochody elektryczne

  • Także z dofinansowaniem w programie „Mój Elektryk” (program dla Klientów BNP Paribas Bank Polska)

Poznaj naszą ofertę

Skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty. Wspólnie sfinansujemy Twoją inwestycję w źródła odnawialnej energii. Zależnie od Twoich potrzeb możesz wybrać finansowanie za pomocą leasingu (operacyjnego lub finansowego) lub pożyczki leasingowej. W naszej ofercie dostępne jest także finasowanie pożyczką leasingową uwzględniająca dotacje z Unii Europejskiej (EBI, EIF).

Elastyczny okres finansowania
– do 84 miesięcy

Waluta PLN lub €
        – zależnie od waluty,             w której masz przychody

Uproszczone procedury
– Już od 0% wpłaty własnej

Ubezpieczenie
– na cały okres finansowania

Możliwość finansowania podatku VAT (w pożyczce)

 

Oprocentowanie
– zmienne lub stałe

Dogodne raty
– miesięczne lub kwartalne

Szeroki wybór rodzajów finansowania

Klientów Banku BNP Paribas zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą dofinansowaną ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Poznaj szczegóły.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami:

Finansowanie dla firm będących Klientami Banku BNP Paribas:

wsparcie.leasing@corp.bnpparibas.com

 

Finansowanie dla firm niebędących Klientami Banku BNP Paribas
(w tym dla Producentów, Sprzedawców i Dystrybutorów): 

oe.salessupport@bnpparibas.com

 

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Te najczęściej pojawiające się zebraliśmy poniżej.

Pytania i odpowiedzi

Czy finansowana w leasingu instalacja fotowoltaiczna powinna być zamontowana na budynku czy na gruncie?

Finansujemy instalacje fotowoltaiczne zamontowane zarówno na nieruchomości – na przykład na dachu budynku czy magazynu oraz instalacje posadowione na gruncie. Dotyczy to zarówno nieruchomości i gruntów, które są własnością Klienta jak i w dzierżawie.

Czy przy finansowaniu instalacji fotowoltaicznej mogę także połączyć ją z magazynem energii lub pompą ciepła?

Tak, jesteśmy w stanie połączyć różne aktywa OZE i finansować je razem, zależnie od potrzeb Klienta jak i jego zdolności kredytowej.

Czy decydując się na leasing lub pożyczkę leasingową fotowoltaiki czy pompy ciepła muszę ubezpieczyć przedmiot leasingu?

Tak, należy ubezpieczyć przedmiot leasingu, aby zabezpieczyć się przed dodatkowymi wydatkami w przypadku awarii sprzętu lub jego uszkodzeniem. Wraz z ofertą finansowania Klient może zdecydować się na ubezpieczenie wieloletnie na cały okres finansowania – proporcjonalna część składki ubezpieczeniowej zostanie dodana do okresowej raty leasingu lub pożyczki.

Jaka jest maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej, którą mogę sfinansować w leasingu?

Instalacje fotowoltaiczne dzielą się na instalacje mikro o mocy do 50 kW, na instalacje małe od 50kW do 1MW oraz na instalacje duże o mocy powyżej 1MW. Nie określamy górnej granicy mocy instalacji – jedynie dla instalacji powyżej 1MW obowiązuje indywidualne podejście do analizy takiego projektu inwestycyjnego.

Czy istnieje jakaś maksymalna wartość dla leasingu instalacji fotowoltaicznej?

Nie ma górnej granicy inwestycji, a sama wartość instalacji fotowoltaicznej zależy od jej mocy i wielkości oraz od kosztu wykorzystanych komponentów składowych. Finansujemy koszt zakupu paneli fotowoltaicznych, falowników oraz elementów niezbędnych do montażu całej instalacji wraz z usługą montażu.

Czy mogę sfinansować w leasingu gruntową pompę ciepła?

Finansujemy wszystkie rodzaje pomp ciepła – od najbardziej popularnych pomp typu powietrze-woda (powietrze), do bardziej wydajnych pomp grunt-woda (gruntowe) i pomp woda-woda (wodne).

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ SFINANSOWANIA INWESTYCJI, DO KTÓREJ POSIADAM DOTACJE UNIJNE?

Tak. W ofercie posiadamy dedykowaną pożyczkę europejską, w ramach której finansujemy projekty z dotacjami udzielanymi przez np. Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub Urzędy Marszałkowskie.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ SFINANSOWANIA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ/POMPY CIEPŁA/MAGAZYNU ENERGII NA NIERUCHOMOŚCI NIE STANOWIĄCEJ MOJEJ WŁASNOŚCI?

Tak. W takim przypadku na etapie wnioskowania o produkt finansowy, wymagamy umowy najmu/dzierżawy i nr księgi wieczystej nieruchomości, na której będzie prowadzona inwestycja. Natomiast przy zawieraniu umowy finansowania (czy to leasing czy też pożyczka leasingowa) dodatkowo wymagana będzie zgoda pisemna (forma: Porozumienie Trójstronne pomiędzy finansującym, inwestorem oraz właścicielem nieruchomości) na montaż przedmiotów objętych inwestycją.

CZY JAKO PODMIOT FINANSUJĄCY BIERZECIE UDZIAŁ W PROGRAMACH, DZIĘKI KTÓRYM ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA KLIENTOM KOSZTÓW FINANSOWANIA?

Tak. Współpracujemy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i w ramach tego partnerstwa, Klienci Banku BNP Paribas mogą skorzystać z preferencyjnych warunków finansowania. Więcej informacji